Aktuality Kalendář akcí
Lissa Classica

Lissa Classica 2024 zahájena!

 Sobota 2.3.2024 10:00
V sobotu 2. března, v den 200letého výročí narození Bedřicha Smetany, ředitel festivalu Lissa Classica Lukáš Sommer odhalil program letošního, již čtvrtého ročníku svátků klasické hudby. V obřadní síni lyské radnice představil sedm koncertů a jejich interprety. Patronkou festivalu Lissa Classica je letos operní pěvkyně Andrea Kalivodová.
Sérii koncertů Lissa Classica 12. května otevře stylově Smetanovo trio, které znovu připomene kulaté výročí jednoho z našich největších skladatelů. Stejně jako v minulých letech festival otevře návštěvníkům dveře míst, kam na koncerty běžně nechodili. Poprvé po desítkách let zazní hudba v kubistickém skvostu - litolské Beniesově vile. Lissa Classica letos kromě domácích míst zavítá i do kostelů sv. Vojtěcha v Přerově nad Labem a sv. Bartoloměje v Kostomlatech nad Labem.
Úspěch festivalu Lissa Classica přišel popřát starosta města Karel Marek, houslista Jaroslav Svěcený a operní pěvkyně Karolina Cingrošová. Slavnostní události spojené s vyvěšením festivalové vlajky se zúčastnili i starostové okolních měst, senátor Tomáš Czernin a další představitelé veřejného života.
K překvapení hostů vycházejících z obřadní síně zazněl vokálně podaný úryvek z Smetanovy Mé Vlasti z hrdel členů souboru KrisKros a cappella.
Festival se koná pod záštitou hejtmanky Petry Peckové s finanční podporou Středočeského kraje a měst Lysá nad Labem, Přerov nad Labem a Kostomlaty nad Labem.
S představením programu se otevřel i předprodej vstupenek online i v TIC Lysá nad Labem. Program Lissa Classica 2024 a online vstupenky naleznete na stránkách festivalu: https://lissaclassica.eu
Lissa Classica 2024 zahájena!
Foto: ©2024 Art Lissa

Fotogalerie

Ke stažení