Aktuality Kalendář akcí

Aktuality

Mapa webu Art Lissa

16. 11. 2023 | Webmaster

aktuality

Na pozvání Art Lissa dorazilo do k nám do Lysé již tolik zajímavých hostí, že by bylo škoda ty krásné večery nechat upadnout v zapomenutí. V upomínku na milá setkání a debaty s účinkujícími naši fotografové prohledali archivy a doplnili každou událost o snímky. Fotogalerie k jednotlivým večerům jsou přístupné z hlavních stránek Čtení v podkroví, Babího léta v Lysé, z hlavního kalendáře a nově i z mapy webu Art Lissa.

Mapu webu zobrazíte kliknutím na ikonu mapy v horní navigační liště.

Fotogalerie večerů Art Lissa

8. 10. 2023 | Webmaster

aktuality

Po koncertech a čtení v podkroví zůstává dobrý pocit, pár fotografií a sem tam i nějaká nahrávka. Naše milé účinkující, hosty a snad i náladu, kterou ve vás vyvolali, si nově můžete připomenout ve fotogaleriích, které jsme virtuálně postavili pro každý z večerů Art Lissa.

Máme tu fotografie třeba Nymburského komorního orchestru v kostele Narození sv. Jana Křtitele, Gabriely Filippi, Václava Žmolíka a Katky Ferlesové v podkroví staré radnice nebo Tre Grazie nebo Honzy Mikuška s jeho cimbálem v zahradě městkého muzea.

No a kdo si vzpomnene třeba na Terezu Boučkovou, Miloně Čepelku, Jáchyma Topola, Tomáše Pfeiffera, Petru Hůlovou, Jaromíra Typlta nebo Víta Slívu? To budou muset ještě naši dvorní fotografové Petra Tesařová a Dan Drahotský zalovit ve svých archívech.

Galerie jsou přístupné ze stránek jednotlivých událostí  Čtení v podkroví nebo  Babího léta v Lysé.

Václav Žmolík hostem koncertu NKO

29. 9. 2023 | Lukáš Sommer

Hostem závěrečného koncertu Babího léta v Lysé bude herec, moderátor a znalec moravských vín, pan Václav Žmolík. Tím pádem ani zde nesmí chybět naše Vinotéka Lysá Blažkovi. Vivaldi, Grieg, Respighi, Hibernal. To by se mělo rýmovat krásně. Těšíme se.

Václav Žmolík

NKO pilně zkouší na koncert v Lysé

26. 9. 2023 | Webmaster

Nymburský komorní orchestr pod vedením hrajícího dirigenta Arnolda Smrtky včera v nymburském Kokosu pilně zkoušel před koncertem v Lysé nad Labem 1.10.2023. Sešli se v sestavě pevného jádra bez většiny hostujících filharmoniků, kteří dorazí až na nedělní vystoupení. "Do Lysé nad Labem přijíždíme velice rádi s programem Antonia Vivaldiho, Ottorina Respighiho, Johanna Joachima Quantze, Edvarda Griega, " uvedl Smrtka.

Vstupenky na koncert Nymburského komorního orchestru jsou k dispozici online na BoomEvents nebo v městské knihovně Lysá nad Labem.

zpět nahoru

Vstupenky na NKO online!

20. 9. 2023 | Redakce

Vstupenky na poslední koncert Babího léta v Lysé (Nymburský komorní orchestr) můžete nově pořídit i online na na BoomEvents. V městské knihovně Lysá nad Labem budou programy a vstupenky na Babí léto, Čtení v podkroví a za chvíli i na festival Lissa Classica dispozici i nadále.

Takže neváhejte a pozvěte do Lysé i své známé a jiné přespolní! Vstupenky pro ně můžete zakoupit třeba o půlnoci.

zpět nahoru

Jan Mikušek představí v muzejní zahradě představí cimbál 11. září 2023

7. 9. 2023 | Redakce

Z Persie a Babylonie přes Evropu pod rukama Vivaldiho, Stravinského až do Lysé nad Labem díky Janu Mikuškovi a Lukáši Sommerovi. Cimbál a kytara v pondělí 11. září v 19:00 v zahradě Muzea Bedřicha Hrozného v Lysé. Přijďte se zaposlouchat!

zpět nahoru

TRE GRAZIE zvou na svůj koncert v Lysé 6. září 2023

1. 9. 2023 | Redakce

Lucie Strejcová (soprán), Barbora Hulcová (loutna) a Magda Uhlířová (viola da gamba) ve formaci Tre Grazie nás ve středu 6. září 2023 zavedou do dob renesance. Prostory evangelického kostela oživí hudbou T. Campiona na historické nástroje.

zpět nahoru

Kulturní kalendář Art Lissa

30. 8. 2023 | Redakce

Kulturní kalendář Art Lissa se rozrostl o Čtení v podkroví. Podzimní cyklus autorského čtení volně navazuje na sérii jarních setkání, kdy v podkroví lyské radnice ze svých děl četli soudobí autoři - Tereza Boučková, neustále usměvavý Miloň Čepelka, Petra Hůlová, Tomáš Pfeiffer, Vít Slíva, Jáchym Topol, Jaromír Typlt. Na dětství v Lysé zavzpomínal i Václav Žmolík, z jehož knížek si poslechneme i nyní na podzim.

Mrkněte zde a nezapomeňte kliknout "přidat do kalendáře" .

Kalendář ART LISSA

zpět nahoru

Babí léto Lukáše Sommera

22. 8. 2023 | Převzato z YouTube kanálu Snews

Lukáš Sommer, skladatel, dirigent, kytarista a předseda spolku Art Lissa pro zpravodajskou stanici Snews představuje Babí léto v Lysé.

zpět nahoru

Čtení v podkroví: Tereza Boučková

9. 1. 2023 | Převzato z YouTube kanálu Snews

Lukáš Sommer, skladatel, dirigent, kytarista a hybatel kulturního dění v Lysé nad Labem založil novou tradici Čtení v podkroví radnice v Lysé nad Labem. Prvním hostem byla spisovatelka Tereza Boučková. Pod trámovím staré půdy budou ze svých knížek číst Václav Žmolík, Tomáš Pfeiffer, a další básníci i prozaici.

zpět nahoru